29 kwietnia 2010r. Mały Maraton Matematyczny

Tegoroczny Mały Maraton Matematyczny (MMM) był konkursem, w którym udział brali uczniowie klas 4-6 Prywatnej Szkoły Podstawowej w Kielcach, która jest jedną z czterech jednostek wchodzących w skład Kolegium Szkół Prywatnych.

Uczniowie biorący udział w zabawie byli podzieleni na 3-osobowe drużyny i każda z nich kolejno odwiedzała kolejne stanowiska z zadaniami.

Na każdym stanowisku uczniowie każdej z klas mogli znaleźć zadania z różnych działów matematyki, które miały zróżnicowany poziom trudności. Zadania przygotowane przez członków naszego koła były w postaci krzyżówek, łamigłówek, gier logicznych, czy też zadań "szkolnych" ujętych jednak w ciekawym kontekście, jaki rzadko jest spotykany w podręcznikach szkolnych.

Przy każdym stanowisku uczniowie mogli otrzymać po 10 punktów, w skład których wliczone były również punkty za właściwą współpracę w grupie, dzięki czemu mogliśmy uświadomić uczniom niezwykle istotny aspekt życia codziennego, jakim niewątpliwie jest umiejętność komunikacji interpersonalnej.

Wszyscy uczestnicy MMM zostali nagrodzeni "słodkimi" upominkami, każda z klas otrzymała pamiątkowe dyplomy, a członkowie zwycięskich grup otrzymali dodatkowo smycze i zabawne małe maskotki.

MMM został zorganizowany już po raz drugi i mamy nadzieję, że w kolejne tego typu inicjatywy postanowią się zaangażować również inne szkoły. Tego typu konkursy, to dla uczniów nie tylko bardzo dobra zabawa, czy możliwość sprawdzenia ich wiedzy matematycznej, ale również rozwój ich umiejętności myślenia matematycznego poprzez rozwiązywanie nietypowych zadań i wzbudzanie zainteresowania matematyką.

Za pomoc przy organizacji MMM, SKN "Rozmaitości" pragnie podziękować studentce Matematyki II roku II stopnia - Ewelinie Baran.